Susret mladih krapinskog dekanata II

 

Dragi župljani!

Ovog je petka u našoj župi održan dekanatski susret mladih u sklopu priprave za nadolazeći Susret hrvatske katoličke mladeži koji će se održati 29. i 30. 4. u Vukovaru. Susretu koji je započeo Svetom Misom koju je predvodio velečasni Ivica Budinšćak prisustvovalo je pedesetak mladih našeg Dekanata. Nakon Sv. Mise mladi su nastavili smo svoje druženje u Pastoralnom centru. Velečasni Ivica održao nam je prigodnu Katehezu razgovarajući s nama o razlozima zbog koji svatko od nas odlazi na Susret kao i o tome tko je za nas Isus Krist i koje asocijacije u nama budi riječ „nada“. Naime, geslo ovogodišnjeg SHKM-a jest „Krist, nada naša“ (Tim 1,1). Nada treba zauzimati veoma bitno mjesto u životu svakog vjernika. Svi mi trebamo živjeti s tom nadom, vjerovati joj i u nju se pouzdati. Sve što trebamo u svome životu činiti jest vjerovati u Krista i živjeti tu vjeru. Isus je rekao: „Ja sam Put, Istina i Život“ prisjetio nas je velečasni Ivica. Napomenuo nam je kako se uvijek trebamo pouzdati u Krista jer on je Put kojim idemo, Istina kojoj trebamo težiti i Život koji živimo. Na kraju našeg života neće nas se pitati koliko smo toga materijalnog ostavili iza sebe. Pitat će nas se samo: „Jesi li vjerovao/la?“. Ukoliko ćemo moći pozitivno odgovoriti na to pitanje znat ćemo da smo postigli najvažniji cilj našeg života – živjeli smo vjeru i pouzdali se u našeg Spasitelja. Nakon ovako bogate i poučne Kateheze nastavili smo svoje druženje s mladima uz pjesmu i molitvu i složili se da svi s nestrpljenjem čekamo idući vikend i odlazak u Vukovar. Sretni smo jer se zajedništvo mladih našeg Dekanata produbljuje i širi i jer sa svakim novim susretom upoznajemo nove prijatelje.

Dragi naši župljani, pred nama je Susret kojem se nas 19 iz Krapine i 105 iz Dekanata izuzetno veseli. Sjetite nas se u svojim molitvama kako bismo sretno stigli na svoje odredište, uživali u Kristovoj prisutnosti i vratili se kućama ispunjeni Duhom Svetim. Mislit ćemo na Vas i moliti za cijelu našu župnu zajednicu.

Vaši mladi 🙂

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *