Betlehemsko svjetlo koje obasjava naše duše i domove.

Na Božićnu večer 1986. godine u emisiji austrijske televizije “Licht uns Dunkel” u kojoj ljudi pomažu jedni drugima, jedna je gledateljica odlučila kao zahvalu darovateljima pokloniti svjetiljke umjesto poklona. Tako se razvila ideja koja je prihvaćena u mnogim zemljama Europe: ideja betlehemskog svjetla mira.

Na prvu nedjelju došašća, predstavnik austrijskih izviđača u špilji Kristova rođenja u Betlehemu pali svjetlo i austrijski izviđači iz Betlehema ga nose u Beč.

Nakon ceremonije u Beču, izviđači drugih zemalja prenose betlehemsko svjetlo mira u svoje zemlje. Izviđači iz Hrvatske nose betlehemsko svjetlo mira iz Beča u zagrebačku katedralu, a iz zagrebačke katedrale Odred izviđača Hrvatsko zagorje – Krapina na 4. nedjelju došašća donio je betlehemsko svjetlo i u našu župu.

Ponesimo svjetlo i našim kućama kao vidljivi znak Božje prisutnosti u malom plamenu vidljivom na našim svijećama i u našim dušama.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *