I Riječ Tijelom postade i nastani se među nama

Evo, danas je Božić! Božić znači „mali Bog“. U Zagorju bi rekli: „Bogek“! Kad pogledamo u jaslice sve nam je jasno, znamo o čemu se radi. Riječ je o Isusu, djetešcu koji je rođeno u Betlehemskoj štalici. Božić je rođendan Isusa Krista Sina Božjega. To je dan kada slavimo dolazak Boga među nas ljude. Prestao nam je biti dalek, nepoznat nego nam je došao sasvim blizu. Iz jaslica on će proći našim selima i gradovima, govoriti će našim riječima i svatko će ga moći čuti i razumjeti. Ljudi će misliti da je običan čovjek, a on će svojim čudesima pokazati da je Bog kojega slušaju vjetrovi, kome se pokoravaju zli duhovi, i koji pobjeđuje smrt. Liječit će naše bolesti i govoriti o svojemu i našemu Ocu koji je dobri Bog i koji nas voli kao svoju djecu.

Na kraju života mi ćemo shvatiti za nas veliku istinu: Naš Bog je Bog ljubavi i kada on gleda čovjeka, makar i najvećeg grešnika, pa pogleda svoga Sina Isusa Krista, zaključi: Poslati ću svoga Sina na zemlju da spasi ovog grešnog čovjeka.

Blagoslovljen Božić i Nova godina.

Vaš župnik Davor

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *