Zahvalnica na Trškom Vrhu

Posljednje nedjelje u listopadu u svetištu Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu ponad Krapine proslavljeno je zahvalno proštenje u kojem se osobito zahvalilo Bogu za plodove zemlje.

Središnje euharistijsko slavlje predvodio je dr. Anton Tamarut, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu, a suslavili su preč. Tomica Šestak, ekonom Zagrebačke nadbiskupije i nekadašnji krapinski župnik, vlč. Luka Premelč, duhovnik Međubiskupijskog sjemeništa na Šalati i preč. Davor Štuljan, domaći župnik.

U svojoj je homiliji dr. Tamarut podsjetio kako Isus na svojem putu u Jeruzalem traži čovjeka kako bi ga ispunio radošću spasenja jer jedino susret s njime donosi radost. Susret sa Zakejem pokazuje kako nas ni najveće ovozemaljsko bogatstvo ne može ispuniti.

Istaknuo je kako je „vrijeme kad sam s Bogom i u Bogu trenutak moje potpune slobode, osmišljenje moga života, ono zbog čega sam stvoren i zbog čega je Sin Čovječji došao u ovaj svijet – da me spasi, da me ispuni radošću spasenja.“

Također je ustvrdio da se mi često ne želimo priznati grešnicima. S takvim
stavom lišavamo se iskustva milosrdnog Boga pa je stoga vjernike snažno
pozvao da ponizno i istinito uđu u odnos s Bogom.

Nakon svete Mise vjernici su zdušnom pjesmom pošli u zavjetni ophod oko
oltara Majke Jeruzalemske čime je zaključena ovogodišnja hodočasnička godina na Trškom Vrhu.

Fotogalerija

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *