Blagoslov obitelji i domova.

Raspored blagoslova obitelji i domova u našoj župi dostupan je u crkvi na posebnom letku, na oglasnim pločama i web stranici. Ove godine sa službenim blagoslovom započinjemo već zadnjega tjedna došašća, tj. od ponedjeljka, 20. prosinca ove, pa sve do srijede, 5. siječnja 2022. godine. Na blagoslov idu đakon Slavko Milaković, gvardijan Franjo Tomašević i župnik Davor Štuljan s jednom osobom u pratnji. Svi smo ili preboljeli zaraze ili smo cijepljeni. Prilikom dolaska u Vašu kuću ili stan primite nas u određenu prostoriju koju ste namijenili. Ne blagoslivljamo jelke ni zelenilo, nego obitelji i pojedince koji žive u Vašoj kući – Vaše obitelji (inače bi veći uspjeh blagoslova božićnih jelki bio u zimzelenoj šumi). Početak blagoslova je naznačen u “rasporedu”. Ići ćemo redom onim ulicama (ako ih ima više) ili mjestima kako je napisano. Ne možemo svima doći u istu uru, pa Vas pozivam na strpljenje. Ako nekoga ne nađemo kod kuće pokušat ćemo još jedanput doći toga dana, a ako ni to ne uspije, tada se možete javiti za “naknadni blagoslov” koji ćemo organizirati za sve one koji nisu mogli ili nisu bili kod kuće (u  drugoj polovici mjeseca siječnja). O tome ćemo Vas obavijestiti.

Što se tiče novčanih priloga za crkvu i obiteljski dar koji neki tom prilikom običavaju darovati, oni nisu uvjet za blagoslov. Važno je otvoreno srce, spremno za dobrodošlicu. Ako tom prilikom vidimo da je netko u potrebi rado udijelimo karitativnu ili duhovnu pomoć te sakramente. Ovim molitvenim zajedništvom želimo od Boga dobiti snagu za razdoblje života i Novu Godinu koja je pred  nama. U tom smislu radujem se ovom vremenu i lijepim susretima!

župnik Davor

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *